אימון מנהלים

אימון צוות

סקירה כללית

בין אם מדובר בצוות אורגני, צוות מנהלים או צוות שהתכנס סביב פרויקט חד פעמי, הדרך לאפקטיביות היא אחת:
שיתוף פעולה לטובת מטרה משותפת.


נשמע פשוט? לא מדויק. כל מי שאי פעם עבד בצוות מכיר את המכשולים שעבודה כזו יכולה לזמן: אגו, כוחנות, עוינות ועוד. מה שיוצר חוויה לא נעימה, ביצועים חלשים ותוצאות עגומות.

אנחנו ב-NOVIS מבינים את הנזק, שתקשורת לא אפקטיבית מייצרת לכל אחד ואחת בצוות ברמה האישית. בנוסף המחירים שמשלם הארגון הם: נטישת הארגון, חוסר מוטיבציה והמחיר הכבד מכול הוא שידור מסר לא מודע לאנשים בארגון: "אנחנו ארגון המאפשר כוחנות".
אימון הצוות שאנחנו מציעים נבנה מתוך התנסות והיכרות מקרוב של מודלים מבריקים מרחבי העולם, שבעזרתם כל צוות יגיע לתוצאות שיא בפשטות ובהנאה.

אימון הצוות שלנו בנוי משילוב שלשה מודלים מרכזיים:
1) Co-Active Leadership - תפיסת מנהיגות רב ממדית הכוללת מודל לעבודה בשותפות, בעבודת צוות אורגני ובממשקים פנים ארגוניים אחרים. תפיסה זו מושתתת על אמון, פתיחות ותפיסת כל אחד כמנהיג.
2) NVC by Late Marshall B. Rosenberg - תקשורת מקרבת או תקשורת לא אלימה. מודל גאוני המאפשר לפתור קונפליקטים, על ידי הבהרת רגשות וצרכים של הצדדים המחזיקים בקונפליקט.
3) Feedforward by Marshall Goldsmith - מודל פשוט להפליא להעברת מסרים באופן אפקטיבי. עבודה עם המודל הזה מאפשרת בסיס לתמיכה הדדית ולצמיחה אישית.

מפגשי אימון הצוות שלנו מושתתים על 20% הכשרה במיומנויות תקשורת ו- 80% עבודה ישירה עם המציאות בשטח. שילוב זה מאפשר לחברי הצוות להטמיע שפה ויכולות חדשים.

עקרונות העבודה

  • הקפדה על מרחב העבודה - הגדרת ועיצוב המרחב תאפשר למערכת יחסים חזקה להתקיים - מערכת יחסים פתוחה, כנה וישירה, בגובה העיניים.
  • מחויבות לצוות ולמטרה - אנחנו נעים לכיוון הצלחה בשני אפיקים: האחד עם האנשים שמרכיבים את הצוות והשני עם מגוון המשימות שמרכיבות את המטרה המשותפת של הצוות כולו.
  • פיתוח היכולת להוביל ללא סמכות - ביצועי שיא בכל צוות מתאפשרים, כאשר כל חברי הצוות מרגישים מחויבות פנימית להניח את נקודת המבט שלהם על שולחן.
  • ניהול קונפליקטים וסכסוכים - שימוש של מקרים מהשטח על מנת למנוע סכסוך הרסני וקידום ללמידה אישית וקבוצתית.

תוצאות

  • עבודה במרחב בטוח שיוצר תחושת אֵמון בין חברי הצוות ומהווה תמריץ רגשי לשיתופי פעולה.
  • יצירת בהירות בשלשה מרחבים: אחריות אישית, תהליכי עבודה וערוצי העברת מידע.
  • מינוף יכולת ביצוע על ידי עבודה עם העיקר ולא עם הטפל.
  • אפקטיביות הצוות יוצרת מעגלי השפעה חיוביים בארגון המעוררים מוטיבציה.