להגיד "לא" ולא להתבייש

לא כל משימה דורשת טיפול. כיצד נסנן את המשימות שאפשר להתעלם מהן? הקריטריון הקובע: משימות שאנו לוקחים היום שישפרו את חיינו מחר.
המדריך החדש לניהול זמן יעיל על פי תורתו של רורי ויידן

- כתבה שנייה בסדרה -

(לצפייה במאמר מס' 1)

הנה תמונה להרהר בה: הבוס קורא לך למשרדו ומטיל עליך משימה חשובה. הוא מציין שבחר בך במיוחד מכל אנשי הצוות. זו מחמאה. הוא מבקש שהמשימה תהיה מוכנה תוך 24 שעות. הוא טופח על שכמך. במשרדך ממתינות לך אינספור משימות קודמות. האם תוכל לומר: "לא!" ?

נודה על האמת: רובנו לא היינו מסוגלים לעשות זאת. תערובת רגשות של: כבוד לסמכות, אי נעימות, רצון להוכיח יכולת, תקווה לקידום ועוד – יחצצו בינינו לבין הסירוב לקבל את המשימה.

לא כן מכפילי הזמן. אנשים אלו יודעים לסרב למשימות, אם וכאשר הן לא מתאימות להם.

בכתבה הקודמת ראינו כיצד שני המודלים לניהול זמן, שנולדו במחצית השנייה של המאה העשרים, לא עומדים בקצב. כלומר, הם אינם מספקים לנו את היכולת להתמודד עם אינספור המטלות שמציבים בפנינו החיים כיום.
רורי ויידן לוקח את המודלים הקודמים צעד ענק קדימה ומבהיר: בימינו אין עוד מקום למושג ניהול זמן. המושג החדש הוא ניהול עצמי, והוא לוקח בחשבון את המעורבות הרגשית באופן שבו אנו בוחרים לנהל את הזמן שברשותנו.

משנות השמונים התרגלנו למודל של סדרי עדיפויות, שלימד אותנו לדרג את המשימות שלפנינו לפי סדר החשיבות. המודל של ויידן, לעומת זאת, מציג ארבעה משתנים שיש לקחת בחשבון. המשתנה הראשון הוא: אלימינציה והשאלה הראשונה שעלינו לשאול את עצמנו היא: האם אני יכול לוותר על המשימה שלפניי?

כלומר, השאלה כאן היא לא מה לעשות, אלא: מה לא לעשות! ובמלים אחרות: האם אני יכול לבטל את המשימה שלפניי? האם שווה לי להתאמץ בשבילה?

זוהי הרשות להתעלם!

לפני שאתם רצים בשמחה למחוק סעיפים מרשימת המטלות שלכם, חשוב שתציבו שאלה מקדימה, שתסייע לכם בקבלת ההחלטה. שאלה זו תלווה אותנו לאורך כל המודל לניהול עצמי של ויידן.

השאלה היא: מה עליי לעשות היום שישפר את חיי מחר?

בהתייחס למשתנה האלימינציה עלינו להבין שככל שנגיד יותר לא היום, נוכל לייצר יותר זמן מחר. נשתדל לקחת החלטות שיסייעו לי לבנות עתיד טוב יותר ולהתעלם מהחלטות שלא ישנו או אולי אף יזיקו לעתיד המתוכנן.

זהו שינוי תפיסתי. רובנו מתמודדים עם אשמה בכל פעם שניצבת בפנינו משימה. רובנו מרגישים מחויבות תמידית להיענות בחיוב, וככל שמצטברות יותר ויותר משימות בחיינו אנו מעבירים אותם בניסיון די כושל לסרב. התוצאה היא שאנו מתנהלים כמו אוגר שרץ בגלגל או כמו להטוטן עם מאות כדורים נופלים.  

בדרך לבניית המודל שלו תחקר רורי ויידן אנשים שונים, אותם זיהה כמכפילי זמן. בדבריו על מרכיב האלימינציה הוא אומר כך: "מכפילי הזמן האירו את עיניי כאשר אמרו לי: אתה חייב להבין שכשאתה אומר כן לדבר אחד,  אתה תמיד אומר לא לאינספור דברים אחרים".

"זה", מדגיש ויידן, "שינה את חיי!"
נקווה שיאיר גם את חייכם.


  • אודות אימון מנהלים
  • אודות אימון מנהלים
    המטרה המרכזית שלנו באימון מנהלים היא לעזור למנהלים להגיע לביצועי שיא תוך ניהול זמן אפקטיבי. הדבר מתאפשר תוך שילוב יכולות המנהל וצורכי הארגון. אנו עובדים עם מנהלים בכל הדרגים: הנהלה בכירה, מנהלי ביניים ומנהלי צוותים

    התכניות שלנו לאימון מנהלים