האוגר, הלהטוטן ומכפיל הזמן

מה ההבדל בין "ניהול זמן" ל"ניהול עצמי"? כיצד לדרג סדרי עדיפויות? האם באמת אפשר לנהל את הזמן שברשותנו בלי לרוץ אחוזי תזזית ממשימה למשימה? 

המדריך החדש לניהול זמן יעיל על פי תורתו של רורי ויידן

- כתבה ראשונה בסדרה -

תארו לעצמכם אוגר בגלגל: רץ ורץ ולא מגיע לשום מקום. הייתם רוצים להיות במקומו?

כעת תארו לעצמכם להטוטן עם כדורים: שניים, שלושה, ארבעה... עשרה. הייתם רוצים להיות במקומו?

ו...לחדשות הפחות נעימות: אם אתם קוראים כתבה זו, סביר להניח שאתם אחד מן השניים: אוגר בגלגל או להטוטן כדורים. כך, לפחות, אתם נראים בכל מה שנוגע לניהול הזמן שלכם.

אל תיעלבו. אתם לא לבד. רוב בני האדם כיום מנהלים את חייהם כאחוזי תזזית:  רצים ממשימה אחת לשנייה (מודל האוגר) או מג'נגלים כלהטוטנים את סדר היום שלהם בין המשימות. לא כי אין ברירה. פשוט, ככה לימדו אותנו אבותינו בכל מה שקשור לניהול זמן.

המושג "ניהול זמן" נולד בסוף שנות החמישים של המאה העשרים והיה בעצמו תולדה של מהפכת פסי הייצור של תחילת אותה מאה. מי שראה את סרטו המבריק של צ'רלי צ'פלין, "זמנים מודרניים",  ואת הרפתקאותיו האומללות על פס הייצור, יבין בוודאי את המשוואה.

שם המשחק בניהול זמן היה באותה תקופה: יעילות. כל דבר נמדד בזמנים והעובד המצטיין היה זה שהצליח להפיק את התוצרת במינימום זמן ובמקסימום יעילות. בסוף המחצית הראשונה של המאה שעברה הועתק המודל החד-ממדי הזה למסגרת החיים בעבודה ובבית כאחד.
התוצאה, כפי שאמרנו, הייתה אחת: אנשים רצו ממשימה למשימה ובכל זאת לא הספיקו את כל מה שהיה עליהם לעשות.

המודל הבא, הדו-ממדי, נולד בסוף שנות השמונים ואביו-מולידו הוא סטיבן קבי (Cavey), שלימד אותנו לנהל את הזמן שלנו לפי סדרי עדיפויות. כיום זה נשמע מובן מאליו: עורכים רשימת מטלות ואחר כך בוררים אותן לחשובות יותר וחשובות פחות.
כך קורה שמשימה 7 ברשימה המקורית עשויה להתקדם למשימה הראשונה, כי היא חשובה יותר או, לכל הפחות, דחופה יותר.

המודל הזה אמנם סיפק לאדם המודרני טכניקה יעילה יותר לניהול הזמן, ו...כן: המשימות החשובות ביותר זכו לתשומת הלב הראויה להן, אבל מה עם כל השאר? הללו הצטברו והצטברו והתוצאה הייתה שרוב בני האדם כיום מוצאים עצמם מלהטטים בין המשימות.
אנו מצוידים ביומנים דיגיטליים, תזכורות מצפצפות עצמן לדעת מהמחשב ומהטלפון הסלולרי ובכל זאת רובנו חיים בהרגשה שאנחנו לא מספיקים כלום. איך ייתכן?

הסיבה היא שאת הזמן אי אפשר לנהל. הוא מתקתק את עצמו בלי קשר לכמות המשימות שעומדות לפניכם. שם המשחק היום הוא ניהול עצמי והוא יאפשר לכם להיכנס למועדון האקסקלוסיבי של מכפילי הזמן.

יש אנשים שהם מכפילי זמן טבעיים. האחרים צריכים ללמוד איך לעשות זאת. בסדרת כתבות זו תלמדו את ארבע הדרכים לניהול עצמי נכון: האלימינציה (לדעת לומר לא), האוטומטיזציה, האצלת סמכויות ולבסוף – השהייה מכוונת. כל אלה יחדיו מהוות את הדרך החדשה לניהול עצמי נכון, בלי רגשות אשמה ובלי תחושת חנק. הללויה!

לכתבה הבאה בסדרה >>


  • אודות אימון מנהלים
  • אודות אימון מנהלים
    המטרה המרכזית שלנו באימון מנהלים היא לעזור למנהלים להגיע לביצועי שיא תוך ניהול זמן אפקטיבי. הדבר מתאפשר תוך שילוב יכולות המנהל וצורכי הארגון. אנו עובדים עם מנהלים בכל הדרגים: הנהלה בכירה, מנהלי ביניים ומנהלי צוותים

    התכניות שלנו לאימון מנהלים