מקיפאון להאצה

שיטת "8 צעדים" של ד"ר ג'ון קוטר מובילה לשינוי ארגוני, מניעה את העובדים להירתם לשינוי ומסייעת לשמור על האצה קבועה של השינוי לאורך זמן

לכל ארגון, חברה או מוסד מגיע רגע האמת שבו מבינים שיש צורך בשינוי. בין אם מדובר בתהליך שחיקה טבעי של המנגנון ובין אם החברה לא עומדת בקצב השינויים המתרחשים בחוץ (לדוגמה: תחרות גוברת, צרכים משתנים של לקוחות) השלב הראשון בתהליך ההבראה הוא הכנסת יועץ ארגוני שיוביל לשינוי אסטרטגי. אך הנתונים מראים שיותר מ-70% ממאמצי השינוי של חברות נדונים לכישלון. מה יבטיח, אם כן, את הצלחת השינוי? 

במשך ארבעים שנה חקר ד"ר ג'ון קוטר מביה"ס לעסקים באוניברסיטת הרווארד את הנושא לעומקו. הוא בחן אסטרטגיות שינוי של מאות חברות אמִתיות, זיהה ובודד מאפייני הצלחה ושילב אותם למתודולוגיה הנקראת: "תהליך שמונת הצעדים לזכייה בפרס".

לפי מחקרו של ד"ר קוטר, רוב הארגונים אינם מאמצים גישה עקבית והוליסטית לשינוי הפנימי, וכן אינם משקיעים בעידוד ובהמרצת כוח האדם שלהם בצורה יעילה לשינוי. בעשור האחרון עבר ד"ר קוטר ממחקר ליישום ופתח את חברה לייעוץ ארגוני. כיום, בעזרת שיטת "שמונת הצעדים", הוא וצוות המומחים שלו מאפשרים לכל מנגנון עסקי או מוסדי לשנות אסטרטגיה בהתאם לצרכיו ולהתמיד בה.

מִלות המפתח של ד"ר קוטר הן: מהירות, האצה ויציבות בתהליך ההאצה. את אסטרטגיית השינוי קובעים המומחים של קוטר אינטרנשיונל תוך שבועיים עד שישה שבועות מהחלטת ההתקשרות. בשלב הבא הם מציגים בפני העובדים תכנית שתעודד אותם להתגייס ולקחת חלק בתהליך השינוי. מכאן והלאה נולד תהליך של האצה בתהליך השינוי. דווקא בנקודה זו עלול לצוץ המשבר, כי הנטייה הטבעית של כל מנגנון הוא לנער מעליו בהדרגה תהליכי שינוי. כאן במיוחד טמון סוד ההצלחה של שיטת "שמונת הצעדים", בהכנסת יציבות לתהליך השינוי והפיכת תהליך ההאצה לקבוע, באופן שלא תאפשר למנגנון לחזור לאסטרטגיה הישנה והכושלת.

עוד כתבות

מקיפאון להאצה

מקיפאון להאצה

קרא עוד

מתודולוגיית In-Motion

מתודולוגיית In-Motion

קרא עוד

הבט קדימה, לא לאחור

הבט קדימה, לא לאחור

קרא עוד