להנהיג את השינוי – מנהיגות קו-אקטיבית

תכנית המנהיגות בתפיסה הקו-אקטיבית מצמיחה מנהיגים מודעים לעצמם, בעלי רגישות לאקלים האנושי סביבם ויכולת להניע אחרים ליעדים חדשים

מיהו מנהיג? על פי אילו ערכים על המנהיג לפעול? מדוע בכלל זקוקה החברה האנושית למנהיג? היום, בעידן הכפר הגלובלי, שמאופיין מצד אחד בידע אינטגרטיבי של היסטוריית האנושות בכללה ומצד שני מוכה בטלטלות קיצוניות ומסוכנות, השאלות האלה הופכות לרלוונטיות יותר מאי פעם.

החברה האנושית נוהגת כעדר. מנהיג ראוי הוא מי שמזהה את הצורך בשינוי, יודע איזה שינוי יש לחולל ומצליח לסחוף אחריו קבוצה שתיישם יחד אִתו את השינוי הנדרש. מנהיגים יכולים לצמוח מכל מקום, בכל מצב. האם אתה מנהיג מטבעך? אם כן, תכנית המנהיגות הקו-אקטיבית תעצים אותך להכיר ביכולתך להנהיג, בכל תחום מתחומי חייך. 

אימון פיתוח המנהיגות החדשני מתנהל על פי המודל הקו-אקטיבי (שיתוף פעיל). המצטרפים לתכנית עוברים מסע בן ארבע תחנות:

- עבודה על "האני הפנימי" - יצירתיות ומודעות לחוזקות ולחסמים הפנימיים

- עבודה בשיתוף פעולה עם אחרים - יכולת ליצור יחסים אותנטיים ודינמיים, לזהות אנשים נוספים בעלי כישורים וכוחות ולהניע אותם לברית הדדיות שתאפשר שינוי.

- עבודה עם הסביבה - מודעות ויכולת לזהות ולנתב באופן חיובי את האנרגיה הרגשית של הסביבה האנושית כלפיהם.

- עבודה עם כל מה שיש בכל מצב - יכולת לפעול מתוך איתנות פנימית, גם כשהמרחב סביבם גועש ומיטלטל.

יותר ויותר אנו נדרשים למנהיגים אמִתיים. על מנת לחולל את השינוי נדרשת ממנהיג אמִתי אינטגרציה של הכרה עצמית עמוקה, מודעות לצורך בשינוי, התכוונות ברורה למטרה ויכולת הבעה עצמית שפותחה במהלך התכנית ואשר תאפשר למנהיגים החדשים להניע אחרים ללכת בעקבותיהם.

 

עוד כתבות

האנטומיה של האמון

האנטומיה של האמון

קרא עוד

Co Active Coaching model

Co Active Coaching model

קרא עוד

הבט קדימה, לא לאחור

הבט קדימה, לא לאחור

קרא עוד